مرجع تخصصی سامسونگ بزرگ‌ترین مرجع تخصصی سامسونگ در ایران

ad

ورزشکاران کره شمالی هیچ گوشی نگرفتند

ad

سامسونگ، حامی مالی المپیک ۲۰۱۶ ریو، پیش از مراسم افتتاحیه المپیک، به تمامی شرکت‌کنندگان در المپیک ۲۰۱۶ ریو، یک عدد گوشی گلکسی اس ۷ اج اهدا کرده است که از میان ۱۲۵۰۰ تعداد گوشی اهدا شده، ۱۱۵۶۳ عدد مربوط به تعداد کل ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها می‌باشد، اما هنگامی که از یکی از ورزشکاران کشور کره شمالی به نام کیم سونگ ای در این خصوص سوال شد، تنها به سر تکان دادن بسنده کرد و از دادن پاسخ‌های بیشتر خودداری کرد.

مسئولین شرکت سامسونگ پیش‌تر اعلام کرده بودند که تمامی گوشی‌های هوشمند را تحویل مدیران مسئول کشور ها داده‌اند که نمایندگان تحویل گرفتن گوشی‌ها می‌باشند، اما به نظر می‌رسد که مدیر مسئول کشور کره شمالی از تحویل هدایای سامسونگ و گوشی‌ها به ورزشکاران هم‌وطن خود امتناع کرده‌است. از همین روی در کنفرانس خبری پیش از افتتاحیه از سخنگوی کمیته المپیک در همین خصوص سوال شده که در پاسخ گفته مدیر مسئول ورزشکاران کره‌ای به دفتر شرکت سامسونگ در محل برگزاری مسابقات رفته و ۳۱ گوشی مربوط به حاضرین کره‌ی شمالی در المپیک را تحویل گرفته‌است. گفته می‌شود از دلایل این امتناع می‌توان به دستوراتی اشاره کرد که احتمالا از مقامات کشوری کره‌ی شمالی به این مدیر مسئول ابلاغ شده تا از برقراری ارتباط ورزشکاران با دنیای خارج خودداری کنند.

یکی از ورزشکاران زن کره‌ی شمالی به نام کیم سونگ ای در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص این‌که آیا ورزشکاران گوشی‌ها را دریافت کرده‌اند یا خیر، تنها به یک سر تکان دادن بسنده کرده و هیچ پاسخ دیگری نداده‌است. سامسونگ در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی روسیه نیز آخرین محصول گوشی‌های هوشمند سری گلکسی را به تمامی حاضرین و ورزشکاران هدیه داده‌است.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا دستور مقامات کشور کره شمالی بوده تا هیچ گوشی به مسئولان تعلق نگیرد؟

منبع: SamMobile و RFA